19 190 PLN/os.

*przy grupie min. 14 osób

Świadczenia:

 • Przeloty na trasie Warszawa – Dubaj – Aucland i Christchurch -Dubaj- Warszawa
 • 12 noclegów w sprawdzonych hotelach i motelach 3/4 gwiazdkowych ze śniadaniami
 • Opiekę polskojęzycznego pilota podczas całego wyjazdu
 • Polskojęzyczny przewodnik 
 • transport podczas realizacji programu
 • Degustacja win w Auckland i w Central Otago
 • Występ maoryski wraz z kolacją
 • Bilety wstępu do atrakcji i parków narodowych
 • Przeprawa promowa z Wellington do Picton
 • Rejs statkiem po fiordzie Milford
 • Pamiątkowy pakiet informacyjny oraz niezbędne dokumenty i mapy
 • Ubezpieczenie

Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Nowej Zelandii.

Przylot do Aucland we wczesnych godzinach porannych. Po zakwaterowaniu i odpoczynku zwiedzanie największego miasta Nowej Zelandii. Spacer po Queen Street wśród kolonialnych zabytków i współczesnych drapaczy chmur oraz wizyta w słynnej marinie Viaduct, goszczącej regaty „America’s Cup”. Na dobre zakończenie dnia kolacja na szczycie Auckland Sky Tower wraz z piękną panoramą miasta.

Zwiedzanie z przewodnikiem jaskiń Waitomo z ich wspaniałymi stalagmitami i stalaktytami oraz milionem iskrzących się w ciemnościach świetlików. Następnie rejs podziemną rzeką w jaskini Glowworm. Lunch w lokalnej restauracji, w menu znajdziemy tradycyjne kiwi BBQ. Wizyta na farmie Hobbiton, która przeniesie nas świat tolkienowskich opowieści. To miejsce, gdzie kręcono sceny  „Władcy Pierścieni” i „Hobbita”. Przewodnik poprowadzi nas przez niezwykły plan filmowy odkrywając tajemnice filmowego „Śródziemia”. Przejazd do Rotorua.

Rotorua to ważny ośrodek kultury Maorysów, uważany także za najważniejsze miejsce występowania zjawisk geotermalnych. Wycieczka z przewodnikiem maoryskim do rezerwatu termalnego Whakarewarewa z licznymi gejzerami, źródłami mineralnymi i formacjami krzemionkowymi. Następnie wizyta w Kiwi House gdzie zobaczymy narodowego ptaka Nowej Zelandii. Wizyta w Maoryskim Instytucie Sztuki i rzemiosła i spacer po dolinie Waimangu. Wieczorem udział w tradycyjnej kolacji „Hangi” połączonej z maoryskim koncertem.

Wyjazd do parku geotermalnego Wai-O-Tapu – podziwianie gorących źródeł, bulgocącego błota, wielobarwnych jeziorek oraz gejzerów. Następnie postój przy huczącym wodospadzie Huka oraz nad jeziorem Taupo (największym jeziorze Australazji). Dalsza podróż na południe, podczas której zobaczymy szczyty Mounts Ruapehu, Tongariro, i Ngaruahoe. Przejazd do Wellington – stolicy Nowej Zelandii.

Zwiedzanie centrum miasta z nietypowym parlamentem i katedrą św. Pawła, a także wizyta w ogrodach botanicznych.  Następnie trzygodzinna przeprawa na Wyspę Południową. Rejs przez Cieśninę Cooka jest uznawana za jedną z najciekawszych wycieczek promowych na świecie.  Przejazd malowniczą trasą wzdłuż Sundu Królowej Charlotty do Nelson — największy nowozelandzki port rybacki i jednym z najbardziej słonecznych miast w kraju.

Wyjazd na całodniową wycieczkę do Parku Narodowego Abel Tasman.  Rejs przez bajkowe wybrzeże Zatoki Tasmana do serca Parku znajdującego się w  Anchorage.  Następnie spacer po najciekawszym odcinku Abel Tasman Coastal Track. Po drodze słoneczne gaje, paprocie, widoki na granitowe wybrzeże i bujne wąwozy. Przejście przez zapierający dech w piersiach most huśtawkowy. Rejs powrotny do Kaiteriteri i powrót do hotelu w Nelson.

Przejazd na południe do Nelson Lakes National Park. Następnie przeprawa przez górski przełom rzeki Buller — przystanek na przejście po najwyższym moście wiszącym w Nowej Zelandii. Niedaleko Westport postój na malowniczym przylądku Foulwind — podglądanie tamtejszej kolonii fok. Postój w Punakaiki znajdujący się w Paparoa National Park. Spacer pośród niezwykłych formacji „skał naleśnikowych„, otoczonych gęstym pierwotnym buszem. Nocleg w Greymount.

Przejazd na południe wzdłuż wybrzeży Morza Tasmana. Po przybyciu do Parku Narodowego Westland piesze wycieczki do czoła lodowców Franciszka Józefa i Foxa, które – jako jedyne na świecie – spływają do lasu deszczowego. Sesja fotograficzna. Przy sprzyjającej pogodzie, czas na opcjonalne loty widokowe śmigłowcem aż do lodowca Franz Josef Gletscher (dodatkowa opłata). Nocleg w  niezwykłym Hotel Franz Josef Glacier.

Opuszczamy region zachodniego wybrzeża. Przejazd przez Park Narodowy Aspiring – tolkienowski Isengard w filmowej ekranizacji „Władcy Pierścieni” – z przystankami przy wodospadach i przełomach górskich rzek. Po wyjeździe z krainy ciemnych lasów deszczowych i zmianie krajobrazu postoje w punktach widokowych nad niesamowitymi polodowcowymi jeziorami Wanaka i Hawea. Spacer nad jeziorem Wanaka. Na koniec dnia dotarcie do Queenstown – nowozelandzkiej stolicy sportów ekstremalnych.

Dzień na relaks z możliwością skorzystania z wielu atrakcji dostępnych w okolicy. Osobom ceniącym spokój proponujemy spacery po ogrodach botanicznych oraz degustację wina w lokalnej winnicy z widokiem na panoramę gór. Dla szukających mocniejszych wrażeń Queenstown oferuje wiele atrakcji podnoszących ciśnienie i poziom adrenaliny (loty widokowe, sporty wodne, offroad 4×4, rafting).  Przed zachodem słońca wjazd kolejką linową w górę ponad Queenstown. Kolacja w akompaniamencie bajecznych krajobrazów okolicznych gór i jeziora Waikatipu.

Wycieczka do największego parku narodowego Nowej Zelandii – Fiordland National Park (część obszaru wpisanego na listę UNESCO). Górską drogą, opisywaną przez Kiplinga jako ósmy cud świata, dotrzemy nad brzeg Milford Sound. Rejs statkiem po czarującym fiordzie, podziwianie otaczających go niebosiężnych gór, gęstych lasów deszczowych i olbrzymich wodospadów. Zobaczymy też „ujście” zatoki do otwartego morza. Powrót na nocleg do Queenstown

Od rana kierujemy się do podnóży Mt. Cook, najwyższego szczytu Alp Południowych. Tam spacer szlakiem prowadzącym wśród lodowców, powstających glacjalnych form krajobrazu i alpejskich łąk. Wędrówka pod czoło 27-kilometrowego lodowca Tasmana – najdłuższego w Nowej Zelandii. Następnie przejazd nad polodowcowe jeziora Pukaki i Tekapo o nienaturalnie lazurowej barwie wody. Przejazd do Christchurch.

Pożegnanie z Nową Zelandią. Po śniadaniu transfer z hotelu na lotnisko i  lot powrotny do Polski.

Lądowanie na lotnisku Okęcie w Warszawie.

Load More

Skontaktuj się z nami, aby otrzymać ofertę „wyjazdu marzeń” na 2020 rok